Stěhování z adventistické domácnosti

Je to opravdu nutné?


Pokud žijete v adventistické domácnosti, bude nutné se při odchodu přestěhovat. Proč? Protože je nutné mít pozitivní zázemí a domácnost. Když se připojíte ke světu, budete čelit enormnímu tlaku. Je to zvlášť kruté, když na vás útočí vlastní rodina. Vaším odchodem budou zklamáni a budou vám to připomínat při každé příležitosti.


Budete mít silné tendence vrátit se zpátky, jenom abyste ten tlak odstranili. Pokud se ale vrátíte, budou vás sledovat ještě více než před tím. Ale nechci vás lámat, zda odejít nebo ne, to je na vás.

Ale nemám peníze na vlastní domácnost


Když jste mladí, nemáte peníze na svou domácnost. Musíte si na ni našetřit, a zajistit si příjmy. S odchodem počkejte do doby, dokud nebudete soběstační.
·         Jestliže žijete s rodiči, zjistěte si, jak vysoké jsou nájmy ve vašem okolí. Zbytečně nešetřete na tom, že si vyberete špatnou lokalitu. Budete potřebovat žít v bezpečí.
·         Rozmyslete si, zda jste ochotní bydlet se spolubydlícími, a s kolika. Žít s více lidmi je mnohem levnější, než žít sám. Pokud jste mladí, budete to muset udělat. Je samozřejmé, že tito lidi nesmí být adventisté. 
 • Zjistěte, kolik vás bude stát živobytí. Existuje mnoho stránek, které vám to pomohou zjistit, vygooglujte si to. Vytvořte si rezervu. Samostatný život je dražší než ten současný, ve společné domácnosti. 
 • Najděte si práci, která pokryje vaše náklady. Ujistěte se, že po odchodu budete finančně nezávislí. 
Podívejte se na další výdaje ve vašem životě. Když se odstěhujete, musíte být úplně finančně nezávislí, abyste adventistům nic nedlužili. 

Prosím pomozte mi, jsem z fanatické sekty a nevím kde začít


Bohužel, pokud jste vyrůstali v uzavřeném společenství, které je exkluzivní, velmi pravděpodobně nebudete vědět jak se o sebe postarat, zvláště když nebudete mít podporu rodiny. Vyrůstat v takovém společenství je velmi škodlivé a nebudete vědět jak přežít v reálném světě, pokud jste se neučili tyto dovednosti. V tomto případě bude na místě vyhledat někoho, kdo vám poradí, a ten vás pravděpodobně odkáže na psychologa. Nestyďte se k němu jít, Adventisté vám bohužel způsobili vážný defekt ve vaší duši, není to vaše vina. Neměli jste šanci ovlivnit, kam se narodíte.

4 komentáře:

 1. Admine ať už dále zůstáváš nebo nezůstáváš křesťanem, nemyslím si, že je rozumné navrhovat mladým teenagerům, co nevědí jak říct adventistickému okolí, že odcházejí od adventistů, aby přitom lhali!

  Pravdomluvnost je nejen cnost, díky které může být člověk na sebe hrdý. Ale i když by ta lež v tu chvíli pomohla uniknout tlaku, tak se to vrátí. Ostatní adventisté mají tendenci nálepkovat odešlé, nebo je pozorně sledovat.
  Pokud budete lhát, zjednodušíte tím možnost, že vás rychle odsoudí jako morálně zkaženého a nebudou se zabývat hlouběji důvodem proč jste to udělali a jestli není někde chyba i u nich.

  Navíc, když přijdou výčitky a myšlenky které vás tísní, jako jestli jsem to udělal opravdu správně, tak vaše pravdomluvnost je před Bohem a lidmi fér. Můžete sami sobě nahlas říci - jednal jsem podle svého srdce svědomí a čestně, nemám se za co stydět, nebudu se tím dále užírat.

  To doporučuji já

  Tomáš Plechatý

  P.S. vím o čem mluvím, sám jsem to zažil a svůj odchod veřejně oznámil. I když to bylo opravdu těžké, tak se mi s odstupem pár dnů tak nesmírně ulevilo a začal jsem se cítit svobodnějí, neboť do té doby jsem si stále připadal jako zlý tajný agent, co se vydává za někoho, kým ale už není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní2. února 2015 17:38
   Tomáš Plechatý


   "P.S. vím o čem mluvím, sám jsem to zažil a svůj odchod veřejně oznámil. I když to bylo opravdu těžké, tak se mi s odstupem pár dnů tak nesmírně ulevilo a začal jsem se cítit svobodněji, neboť do té doby jsem si stále připadal jako zlý tajný agent, co se vydává za někoho, kým ale už není."


   Vůbec není jasné o čem píše TP, čtenář nemůže vědět jestli ohlásil
   veřejně, že odchází s církve nebo že, odchází z rodičovského domova.
   Komu to vlastně ohlásil, že odchází z domova" Co to je veřejně?
   Tato stránka je o vystěhování z domova!!

   Smazat
 2. Myslím, že toto zažívají všechny děti z rodin, kde jsou silné vazby, vůbec to nemusí souviset s jejich náboženským vyznáním...Odchod je vždy těžký, pokud je předčasný anebo na něho dotyčný prostě z nějakých důvodů "nemá" (nedospělý jedinec, nedostudovaný, finančně nezajistěný atd.). Nic ve zlém, všichni rodiče tuto problematiku znají... :)

  OdpovědětSmazat
 3. Tomáš Plechatý18. dubna 2016 23:23

  Ok omlouvím, se psal jsem trochu offtopic - mimu téma článku - pokud chce, může admin můjpříspěvek smazat.

  mě šlo o tuto část článku:

  ,,Neznám spoustu dobrých výmluv, ale je tu jedna

  Jednu výmluvu byste potenciálně mohli použít. Můžete tvrdit, že se chcete pohybovat mezi neadventisty, abyste na ně mohli misijně působit. Když to chcete dělat, musíte se mezi nimi pohybovat. Není to plnohodnotná výmluva, protože pokud chcete ovlivnit Vy je, mohou ovlivnit i oni Vás. Mohou se taky ptát, proč chcete míchat světlo a tmu, a budou Vás od tohoto přátelství odrazovat.

  Pravda zde není vhodná odpověď. Jestliže Vám budou klást takovéto otázky, pak bude těžké na ně odpovědět, aby je odpověď uspokojila. Můžete říct: "Já vím, ale nebudeme přátelé, jen je budu chtít obrátit. Ježíš se také bavil s lidmi ze "světa". Myslím, že moje přítomnost na ně bude mít dobrý vliv." I když s Vámi nebudou souhlasit není tahle odpověď podezřelá, jen budete za idealistu."

  Zde čtu, že cíl je vymanění se z adventistického vlivu. Předpoklad je, že to nejde otevřeně a tak se hledá jiná cesta - výmluva a lež. podle článku nemáte v plánu evangelizovat lidi ve ,,světě" se kterými se oznamujete sblížit. I když chápu, že to muselo být pro admina/autora článku osobně velice těžké a nemyslím si že jeho vlastní vinou, ale právě vinou zlých dopadů vlivu adventismu na jeho rodinu a blízké, tak nesouhlasím, že to je jediná cesta pro ostatní co si přejí opustit tuto komunitu.

  Já jsem neopouštěl rodinu(doslovnou a pokrevní), ani jsem nešel z domu, nestěhoval jsem se z adventního podnájmu/koleje.

  Já jsem opustil církev, přestal jsem jí navštěvovat a hlásit se k ní a požádal jsem o vyloučení. Zažil jsem také mnoho nepochopení a odsouzení. O to víc, že jsem i po tom bydlel v domě s rodinou a vedle v domě s prarodiči a ti všichni dál navštěvují církev a můj odchod a kritiku si brali osobně a tak na mne také reagovali.

  Rozdíl je asi v tom, že já jsem nikdy narozdíl od autora článku nevěřil, že k odchodu z komunity/církve a jejího vlivu !!!MUSÍM!!! ihned bydlet zvlášť, jinak nikdy nebudu svobodný.

  Nevěřil jsem, že by mne mí rodiče kvůli tomu zavrhli a opravdu oni to tak neudělali - mám je rád a jsem jim za to vděčný.

  Jinak ano také jsem musel po odchodu z církve načas vyčistit vzduch, co nejméně se potkávat s lidmi ze sboru a nemluvit o věcech které bolí a rozdělují. A ano jako každý dospívající mladý člověk jsem vnímal, že abych se mohl postavit na vlastní nohy, dospět a aby mne rodiče začali brát jako sobě rovného a ne pořád jako dítě, že se musím osamostatnit. To je normální jev, který provází nejen zraněné adventisty. Abych měl právo na svůj názor a životní styl musím časem sám pracovat ,vydělávat si na sebe a mít své bydlení.

  U mne přišlo odstěhování od rodičů až po svatbě.

  Neznám tvé rodiče a možná jsou takoví jako o nich píšeš autore, že by tě vyhnali z domu, ale asi se to nikdy nedozvíš jen hypoteticky, protože jsi je raději předběhl.

  Promiň nechci tě soudit, jen jsem chtěl napsat pro čtenáře- nemusí to vždy být až tak hrozná cesta a cesta výmluvy a lhaní není jedinná a já si nemyslím, že je lhaní je správná cesta.

  Mě se vyplatilo zůstat u čestnosti. Jo a také se mi vyplatilo nezahodit dětskou víru v Boha.

  Tomáš Plechatý

  OdpovědětSmazat