Víš, že jsi...4 komentáře:

 1. Mně se až nechce věřit, že máš v sobě potřebu věnovat tolik času takovému blogu...Je to nějak osvobozující? Získáš tím klid, svobodu... možnost navazování nových přátelství? Jetli ne, je to moc smutné.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak 80-90 % věcí jsou opravdu specificky a trefně adventistické. Zbylých 10 % jsou jen křesťanské. Ale to je typické pro "odpadlíky". Když odejdou z kultu, nedokáží často rozlišit to, co je kultické a co normální. Mají negativní zkušenost, a tak často zavrhnou i běžnou součást křesťanské praxe. Např. Pavel Škoda se stal stoupencem evoluce zřejmě jen proto, že adventisté nesprávným důrazem na sobotu, jako sedmý den stvoření, zdeformovali i biblickou zvěst, které křesťané věří po dvě tisíciletí a židé ještě déle.

  OdpovědětSmazat
 3. Díky za těchto 182 vět. U většiny z nich jsem se jako adventistka opravdu bavila jak jsou vystihující :D A některé body asi ještě budu muset dohnat :( :DD I když souhlasim, že jako církev máme některé mínusy (ale tak kdo nemá), jsem ráda, že do ní patřim :)

  OdpovědětSmazat
 4. Perfektní! Už dlouho jsem se tak nepobavila! Velice výstižné. To je ta mozaika, z které se skládá adventismus. Gratuluji a dovolím si někdy použít a podat dál. Díky!

  OdpovědětSmazat