Kontakt

Kontaktovat mě můžete na tomto emailu: odchazeniodadventistu@gmail.com

9 komentářů:

 1. Tak to jsme spřízněné duše :) M.

  OdpovědětVymazat
 2. Milý Víťo, píšeš zde,že nenávidíš všechny advetisty?! Znám pouze vyznavače islámu, kteří mají nenávist obecně vůči jinověrcům. Nejsi čitelný kdo jsi a o co ti vlastně jde. Navádíš nás zde ke lžím, podvodům, podrazům... Toto jsem slyšel opravdu jen v mešitě. Tolik práce,které jsi věnoval na vytvoření těchto stránek jen pro vyjádření své nenávisti všem lidem ve světě? Cítím že nejsi šťastný a tak zde nenabízíš nějaké alternativní řešení, ale jen aby jsi své neštěstí přenesl nejlépe na zástupy svých následovníků. To je moc škoda. Přeji ti, aby jsi hledal klid pro svoji duši a opravdovou radost a štěstí. Přeji ti, aby se ti podařilo založit stránky nesoucí radostné poselství s dobrým výhledem do budoucnosti pro všechny mladé a hledající. Skutečné a opravdové spojení s Bohem a ne chybujícími lidmi.

  OdpovědětVymazat
 3. adminovi rozumiem... oni naozaj dokážu pokaziť život ľuďom :(

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Plechatý13. července 2016 22:00

  Milý Anonyme z 12. Dubna 2016 12:11
  Jsi velice neznalý a naivní pokud věříš, že existují pouze vyznavači islámu, kteří mají nenávist k jinověrcům. Takoví lidé se najdou i jinde i v adventismu např. vůči katolické církvi.

  Pokud sis nevšiml, tak admin - Vít Janoušek (díky na představení se, je mi ctí tě poznat jménem) - v adventismu vyrůstal a zažil tam nepříjemné věci.

  Tedy je to bývalý člen komunity, se kterou má špatné zkušenosti a je přesvědčen, že je to díky charakteru celé církve/komunity, nikoliv jen jeho nejbližšího okolí.

  I toto se stává na světě, nebo v čechách a to docela často.

  A je také velice běžné a lidské, když jako člověk mám potřebu své zranění a zkušenost někde ventilovat, klidně i na internet. A když navíc usoudím, že tím mohu poskytnout pochopení někomu dalšímu, kdo se cítí podobně jako kdysi já a třeba mu něco poradit.

  Nejsem tu, abych oslavoval stránky, které Vít Janoušek vytvořil.
  Jen se snažím chápat a soucítit, co ho k tomu vedlo. Kéž by mu to, že ho chápu pomohlo.

  Nevím jak to máš v životě dál Víte Janoušku, ale kdybys někdy potřeboval pomoci, zkus se na mne obrátit, uvidím, jak budu moci pomoct.

  Anonyme, nevyjádřil jsi Adminovi žádnou osobní snahu, nějak mu pomoci, jen mu přeješ, aby on něco udělal, aby si on něco uvědomil.
  Nevím jestli tobě na něm záleží tak, abys pro něj udělal něco osobně.

  Možná je jeho vyznání, že adventisty nesnáší silné, ale je upřímné.

  Když se podíváš do svého nitra jak ses cítil, když jsi zjistil, jaké stránky tu admin vytvořil, jsi na tom ty vůči němu o tolik lépe?

  Jetliže dokážeme mít rádi, jen ty co mají rádi zase nás, o co jsme lepší než nevěřící lidé?

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem Vít Janoušek, docházel jsem do sboru Havíov Suchá

  se píše Havířov a ne Havíov...

  ...no jo tys tam jenom docházel, tys vlastně nikdy nebyl ani členem a pokud vím moc jsi se nezapojoval (asi jsi tam nenašel spřízněnou duši), když jsem tě tam viděl stát spíše venku před sborem nebo chodit okolo, asi tě to moc nebavilo, že? Tak si říkám, jak můžeš dávat návod na odcházení od adventistů, když jsi nikdy nebyl ani jejich člen nebo se mýlím? A to ani v Praze, kde žiješ teď. Tak ti přeji, abys natrefil na někoho, kdo bude věřit jako ty...
  mikim

  mikim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych věděl, kdy jsi do havířovského sboru chodil, Vítku. Já tam chodil v 60-tých a 70-tých letech. Měl jsem tátu alkoholika a ve sboru v Suché jsem se cítil dobře už proto, že tam nebyl na mne nikdo agresívní a nikdo nemluvil neslušně... Organizovali nám "Stezku" - adventistického skauta za hluboké totality. Mimochodem - někdy jsi v tom výčtu bodů zavádějící: Píšeš o zodpovědnosti za přírodu, jako by vše bylo na adventistech. Ale ono adventisté učí, že je to na člověku - na všech lidech. A kde berou diskutéři tu adventistickou nenávist ke katolíkům? Je pravda, že se teď mluví i v katolické církvi o odluce církve od státu, ale pokud bude existovat stát Vatikán, tak to zní trochu pokrytecky. Vatikán s inkvizicí toho v dějinách natropil hodně. A o tom adventisté mluví a varují svět, aby se něco podobného opět nedělo a to je vše. Osobně se s některými katolickými faráři kamarádím - ona to dokonce Whiteová doporučuje. Jo a z odcházením - tak tam přestaň chodit a napiš jim dopis, aby Tě nekontaktovali. Nevím v čem je problém. Asi v nějaké zášti, ale to je spíš pro psychologa... Jožko Mika - sbor CASD Praha-Smíchov

   Vymazat
 6. A ty seš adventistou Mikime, že ho tak znáš?

  OdpovědětVymazat
 7. Bratři, je mi líto, že jste se setkali s nesprávným chováním křesťanů, kteří si říkají adventisté. Ve svém okolí také zdůrazňují, že Pán Ježíš řekl: Po tom poznají, že jste mými učedníky....Prvotní starostí adventistů by mělo být právě jejich chování, jednání a myšlení jako měl Ježíš a teprve v druhé řadě věroučné články, specifika učení a mimobiblické knihy. Všechno učení adventistů je prostředkem nikoliv cílem víry. Cílem víry je víra v nebeského Otce spasení v Ježíši Kristu.

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj,
  S dovolenim sa pridam do diskusie s mojou skusenostou s adventistami.

  Vyrastal som tam od detstva, moji rodicia su stale veriaci, taktiez moja sestra s manzelom.
  Odisiel som zo zboru ked som mal 22 rokov, potom ako som si uvedomil ze to nedava uplne zmysel - teda ze to comu veria nie je velmi logicke.

  Nikdy som nemal problemy ani neprijemne zazitky s adventistami. Dokonca ich pridem obcas pozriet (tak raz za rok) a zavtipkujeme si, pripadne ked som u rodicov tak im nakupim aj v sobotu - kedze oni nemozu/nechcu.

  Cize nikto ma nesledoval, ani neobtazoval. Maximalne sa ma nejaka stara teta pytala ze kedy pridem do zboru a ze ci sa nevratim k pravde. Na co jej iba odpovies, ze je to od nej mile, ale ze nemas zaujem.


  Negativne skusenosti by som zhrnul do par bodov:
  - moja teta Irena sa vyjadrila (ked som ju viezol autom): "Janko, musim ti povedat, ty smilnis!" (tak som je povedal, ze to je moja vec, a ze som spokojny s tym co robim, ze to ma pomylene, a ze nema za co - za zvezenie autom:)
  - inokedy sa stalo, ze bratranec mi napisal SMS, ze sa za mna modli a dufa ze sa vratim. ignoroval som.

  Cize v celku iba usmevne az smiesne prihody.
  Adventisti mi pridu mierumilovni a prijemni ludia, aj voci ex-clenom.

  Mily admin (Vit),
  myslim ze si narazil na nejake extremne konzervativne kridlo. U nas (Banska Bystrica, SR) to je celkom v pohode.
  Poznam aj clenov co chodia pravidelne do zboru a potom si daju so mnou cervene vinko alebo pivo.
  Takze je to skor od lokality a zboru.

  Fakt, a to nemam najmensi dovod ich obhajovat. Co sa tyka viery tak som jasny ateista a mam nastudovanych napriklad aj jehovistov, ake maju praktiky. Velmi velmi zle veci robia. Takze, ak sa ti to podobne stalo u adventistov tak to ma mrzi teda.
  Keby si chel pokecat, tak mozeme, ozvi sa na email.

  Janci

  OdpovědětVymazat